Home MotoGP Marquez pobjednik, Rossi pao s vodećeg mjesta!

Marquez pobjednik, Rossi pao s vodećeg mjesta!

0

Ovogodišnji prvak Marc Marquez je pobjednik VN Malezije na Sepangu ispred sunarodnjaka Alexa Rinsa i Johanna Zarca. Iako je većinu utrke proveo iza vodećeg Valentina Rossija, pad veterana 4 kruga prije kraja je otvorio put Marquezu do devete pobjede ove sezone.

Marquez je s osiguranim naslovom mogao predzadnjoj utrci pristupiti opušteno. Iako je jučer Španjolac zbog usporavanja Iannonea i kazne izgubio Pole poziciju, start sa sedmog mjesta mu nije znatnije otežao proboj prema čelu, već u prvom krugu.

Probio se na startu i vrlo brzo puhao za vratom vodećem Rossiju. Dvojac bogate zajedničke povijesti je vodio još jedan klasični obračun za vrh s ujednačenim ritmom kojeg konkurenti nisu mogli pratiti.

Temperature asfalta su se penjale i preko 50°C pa je čuvanje guma za finiš utrke bilo veoma značajno. Dobra i ohrabrujuća vijest za sljedeću sezonu je da se preporođena Yamaha nakon pobjede u Australiji, pokazala vrlo dobrom i na maleškom asfaltu.

Rossi se uspješno nosio s borbenim Marquezom do 4 kruga prije kraja, kad mu je zadnja guma otkazala poslušnost. U prvi zavoj je ušao s malo većom brzinom, proklizao i završio na podu, a Marquez osigurao komfornu završnicu. Povratak motocikla na stazu nije protekao glatko i Doktor je ostao van kruga osvajača bodova.

rossi pad malezija

Odlična se borba vodila za drugo mjesto između Alexa Rinsa na Suzukiju i Johana Zarce na Tech 3 Yamahi. Francuz je zadnjem krugu izgubio poziciju od Rinsa koji nastavlja Suzukijevu dobru formu i osvajanje podija.

Maverick Vinales je četvrtim mjestom potvrdio sve bolju formu Yamahe. Španjolac je startao s tek 11. mjesta i vjerojatno bi došao do podija da je imao bolji rezultat u kvalifikacijama.

Viceprvak i prošlogodišnji pobjednik u Maleziji Andrea Dovizioso je završio na tek šestom mjestu. Ducatiju ove godine Malezija nije odgovorala kao prošle dvije. Naime, Dovizioso je slavio po suhom 2016. i po monsunskoj kiši 2017.

MotoGP sezona se lagano bliži kraju i na rasporedu je ostala samo finalna utrka u Valenciji 18. studenog.