Mercedesovi vozači Lewis Hamilton i Valtteri Bottas su osvojili start iz prvog reda na novoj stazi u F1 kalendaru – Paul Ricard. Za njima će krenuti vodeći u poretku Sebastian Vettel i uvijek napadački nastrojen Max Verstappen.

Hamilton je napravio odličan posao tokom vikenda. Bio je najbrži u jučerašnjim treninzima te prva dva dijela kvalifikacija.

Ipak, Britanac nije lako došao do Pole pozicije jer je izgledalo da bi mogla pripasti Bottasu koji je napravio vrhunski krug u posljednjem pokušaju. U zadnjem sektoru je Lewis uspio vrhunski odvoziti i osvojiti 75. Pole poziciju u karijeru.

Staza nudi pregršt akcije i očekuje interesantnu utrku jer osim dugih ravnih dijelova i dvije DRS ravnice, potrošnja guma je visoka. To su nam već pokazali momci u odličnoj F2 utrci.

Najveće iznenađenje uz slabiju formu Kimija Raikkonena je izvrsna Charlesa Leclerca, Ferrarijevog omladinskog vozača. Mladi Monegažanin je uspio ostvariti impresivno osmo najbrže vrijeme u Sauberu, bolidu iz donjeg dijela poretka.

Red Bullov veseli duo Verstappen/Ricciardo će potražiti šanse u utrci. Osim što su im bolidi nježniji prema gumama, neće imati snagovni deficit za Mercedesima i Ferrarijima kao u kvalifikacijama. Uz mogućnost kiše, sve su im karte otvorene.

Najbolji od ostatka društva je Carlos Sainz u Renaultu, dok je Haasov duo Magnussen/Grosjean bio u odličnoj formi do ključnog trenutka u Q3. Grosjean je izgubio kontrolu u brzom krugu, izvrtio se i razbio u zid te upropastio kolegin brzi krug zbog crvene zastave.

Start utrke je sutra u 16:10, a prema vremenskoj prognozi, šansa za kišu je oko 30%.