Najtalentiraniji mladi piloti današnjice će popuniti startnu rešetku Formula 3 utrke u Macau od 15. do 18. studenog.

Iako uz Las Vegas slovi za najveće kockarsko središte na Zemlji, Macau je također dom jedne od najbržih, najžešćih i kultnih gradskih staza. S dužinom kruga od čak 6.12 km, nudi pregršt prostora za grešku i dokazivanje talenta.

Tu su se nekoć borili mladi Senna, Hakkinen i Schumacher, a prošlu smo godinu vidjeli dramatičan finiš u kojem je vodeći duo ispao u zadnjem zavoju.

Grid će popunjavati F3 vozači iz cijelog svijeta, a među njima se izdvajaju europski predstavnici šampion Mick Schumacher i viceprvak Daniel Ticktum, dok iz azijske serije dolazi dominantni Tsuboi Sho.

Mick Schumacher bi mogao postati treći član trkaće obitelji koji pobjeđuje prestižnu utrku. Otac Michael je pobijedio VN Macau ’90 godine, a stric Ralf ’95.

Ističe se jedan od favorita Sacha Fenestraz koji je slavio u Pau ranije ove godine, poznatoj gradskoj stazi. To ga stavlja u vrlo dobru poziciju i očekuje se da bude kompetitivan.

Među najbržim momcima će se naći i ženska predstavnica Sophia Floersch. Ovo će joj biti prvi nastup na gradskoj stazi u F3 bolidu jer se tek sredinom sezone prebacila iz F3 u europski F3.

Višestruki japanski F3 prvak Sho će biti zastrašujući konkurent. On je pobijedio čak 14 od 16 utrka u azijskoj seriji.

Viceprvak Ticktum je prošlogodišnji pobjednik VN Macau nakon što se vodeći duo Ferdinand Habsburg i Sette Camara u posljednjem zavoju zabio u zid. Habsburg se nekako na tri kotača dogurao do cilja i završio četvrti, a Sette Camara nije bio te sreće.

Postolje su igrom okolnosti u zadnjih 200 metara osvojili novi vozač McLarena Lando Norris i Ralf Aron.

Najpoznatiji vozači koji su osvojili VN Macau su Ayrton Senna, David Coulthard, Takuma Sato, Michael Schumacher, Riccardo Patrese i Felix Rosenqvist.

Zabilježite ovaj događaj na kalendaru jer nipošto nećete požaliti!